Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Chwała na wysokości...

Parafia Nawiedzenia NMP w Tarnawie

Przyjdź Panie Jezu

ogłoszenia Parafialne - 2 grudnia 2018 r.

I Niedziela ADWENTU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Czas ten jest radosnym oczekiwaniem na Boże Narodzenie, którego pamiątkę co roku obchodzimy, ale również oczekiwaniem na powtórne przyjście Syna Bożego. Dlatego Kościół zachęca do podejmowania dzieł pokutnych (umartwienia) i miłosierdzia oraz do częstszej modlitwy i życia sakramentalnego. Zachęcam serdecznie wszystkich do uczestniczenia w roratach, zwłaszcza dzieci z lampionami.
  Zaraz po Roratach zmianka różańcowa. Dzisiejsza składka jest na ogrzewanie kościoła. O 14:30 Nieszpory.
  Roraty w dni powszednie o godz. 17:00, a w niedzielę o godz. 8:00.

 2. W piątek - I piątek miesiąca; odwiedziny chorych od godz. 11:00; spowiedź od godz. 15:30.

 3. W sobotę wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. o 8:00 i 17:00.
  Na Mszy św. roratniej, o godz. 17:00, Dzieci z klas III-ich otrzymają od Rodziców krzyżyk jako widzialny znak naszej wiary. Proszę rodziców o zakupienie dziecku krzyżyka z łańcuszkiem, i o przybycie na ten dzień wraz
  z dzie
  ckiem, by w sposób uroczysty poświęcić go i przekazać dziecku.

 4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. NOWA WIEŚ: p. Mieczysław Satoła, p. Przemysław Satoła, p. Henryk Halota, p. Bartłomiej Kurek, p. Stanisław Sroka. Sprzątanie będzie wyjątkowo w piątek po Roratach.

 5. Bóg zapłać za ofiarę na służbę Kościelną, którą złożyła: p. Agata i Adam Zięciowski, pani Monika Kantor, p. Teresa i Mirosław Rosa, p. Barbara i Jan Satoła, p. Irena i Józef Zientara; na potrzeby Kościoła: p. Agata i Adam Zięciowski, pani Monika Kantor, pani Anna Stalmach, p. Barbara i Jan Satoła, p. Irena i Józef Zientara oraz na remont plebani - werandy: p. Agata i Adam Zięciowski, p. Teresa i Mirosław Rosa.

 6. Kalendarz liturgiczny: pn. - wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezb.; w śr. - św. Barbary, dz. i męcz.; w cz. - św. Mikołaja, bpa; pt. - św. Ambrożego, bpa i dra K-ła; sb. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 7. W sobotę o prowadzenie różańca proszę Różę pw. św. Szymona z Lipnicy (zelatorka p. Beata Stalmach).

 8. W zakrystii można nabyć świece wigilijne (duże i małe) – ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.

 9. W zakrystii, u pana Kościelnego i pana Organisty, można nabyć opłatki wigilijne. 

Copyright © 2019 Gloria in ex caelsis Rights Reserved.