Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Chwała na wysokości...

Parafia Nawiedzenia NMP w Tarnawie

Przyjdź Panie Jezu

ogłoszenia Parafialne - 23 grudnia 2018 r.

IV Niedziela ADWENTU

 1. Dzisiaj 4. niedziela Adwentu. O 14:30 Nieszpory.
  Jutro ostatnie roraty o godz. 7:00.

 2. Jutro WIGILIA: Po ukazaniu się pierwszej gwiazdy, zasiądźmy do stołu wigilijnego z całą rodziną, zapalamy świecę, odczytajmy fragment z Ewangelii św. Łukasza (Łk 2, 1-14), odmówmy pacierz lub przynajmniej modlitwę Ojcze nasz, a potem złóżmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem, a potem zakosztujmy dóbr przygotowanych na stół – nie zapomnijmy o miejscu dla „gościa”. Po Wigilii pośpiewajmy kolędy.

 3. Na godz. 24:00 serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Pasterkę. Składka na Pasterce jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

 4. We wtorek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę;
  W
  środę - Święto Św. Szczepana. Msze św. jak również jak w niedzielę. Składka będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Nowennę do MBNP odprawimy 10 minu przed 15:00;
  W czwartek - Św. Jana, Apostoła. Po Mszy św. poświęcenie wina:
  W piątek - Św. Młodzianków, męczenników;
  W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. NOWA WIEŚ: p. Stanisław Adamczyk, p. Mieczysław Rusek, p. Józef Kaja, p. Kazimierz Musiał, p. Adam Bogacz.

 6. Bóg zapłać za ofiary na służbę kościelną, które złożyli: p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Krystyna i Wiesław Tabak, p. Małgorzata i Jan Kaja, p. Magdalena i Mariusz Maj; na potrzeby Kościoła: p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Krystyna i Wiesław Tabak, p. Małgorzata i Jan Kaja, p. Magdalena i Mariusz Maj, Anonimowa oraz na remont plebani - werandy: p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Krystyna i Wiesław Tabak, p. Małgorzata i Jan Kaja, p. Magdalena i Mariusz Maj.

 7. W sobotę o prowadzenie różańca proszę Różę pw. Matki Bożej Różańcowej (zelatorka p. Maria Sobczyk).

 8. W zakrystii u pana Organisty i Kościelnego można nabyć opłatki wigilijne.

 9. Ojcowie Cystersi ze Szczyrzyca zapraszają na zwiedzanie „Żywej Szopki” w dniach od 25 grudnia do 2 lutego, w godzinach 10:00 – 18:00.

 10. Wizyta duszpasterska:
  -
  Czwartek – MOSTKI
  – od godz. 8:30
  -
  Piątek – TARNAWA – Centrum –
  od godz. 8:30

Copyright © 2019 Gloria in ex caelsis Rights Reserved.