Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Chwała na wysokości...

Parafia Nawiedzenia NMP w Tarnawie

Przyjdź Panie Jezu

Ogłoszenia duszpasterskie

VI niedziela zwykła - 14 lutego 2021

 1. Dzisiejsza składka jest na wsparcie naszej rodziny Sajaków, w której zmarła mama (trzy i pół tygodnia temu) osierocając pięcioro dzieci (z których jedno uczęszcza do przedszkola, a dwoje do szkoły podstawowej). Pomóżmy ich tatusiowi w tym trudnym dla nich czasie.
 2. Dzisiaj rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo. Zapraszam wszystkich do adoracji między Mszami świętymi:
  - po Mszy z godz. 8:00 - Róże różańcowe,
   - po Mszy z 10:30 – Mostki, Przeginia i Podjasień,
   - o 12.30 – Zbydniów Centrum i Tarnawa Centrum,
   - o 13.30 – Nowa Wieś, Pasternik, Wola, Lanckorona,
   - o 14.30 – zapraszam wszystkich, którzy nie mogli wcześniej adorować.
  W poniedziałek i wtorek dalszy ciąg 40-godzinnego nabożeństwa: o g. 17.00 Msza św., i adoracja do g. 18.30; adorację poprowadzi w pn. Tarnawa, a we Zbydniów.
 3. W Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post – czas łaski i zbawienia; modlitwy pokuty i umartwienia. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7:00, 17:00 i 18:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli co do ilości i jakości. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. z godz. 17:00.

  Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów opublikowała Notę na temat Środy Popielcowej dotyczącą nałożenia popiołu w okresie pandemii.
  W Nocie wskazano, że kapłan po odmówieniu modlitwy błogosławieństwa popiołu i po pokropieniu go w milczeniu wodą święconą, „zwróciwszy się do obecnych, wypowiada jeden tylko raz do wszystkich formułę z Mszału Rzymskiego: +Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię+ lub +Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz+”.
  Nota podaje, że następnie kapłan wyciera ręce i nakłada maseczkę ochronną na nos i usta. „Potem nakłada popiół na tych, którzy do niego podchodzą.

 4. W Wielkim Poście nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
  - Droga Krzyżowa – piątek godz. 16.30 i w niedzielę, godz. 10.00
  - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela godz. 14.30
  - Godzinki o Męce Pańskiej – niedziela, godz. 7.30
 5. Od dziś trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Duszpasterstwo Trzeźwości zachęca do podjęcia abstynencji. Księga abstynencji jest na ołtarzu bocznym.
 6. W sobotę, o prowadzenie różańca proszę Różę pw. Nawiedzenia NMP (zel. p. Elżbieta Świątko).
 7. Bóg zapłać za składkę na ogrzewanie kościoła, która wyniosła 2 290 zł.
 8. Bóg zapłać za składkę na zakony kontemplacyjne w kwocie 400 zł.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. W tym tygodniu proszę rejon WOLA: Barbara Piwowarczyk, p. Stanisław Grabacki, p. Anna Piasecka, p. Leszek Kącki, p. Wojciech Stalmach, p. Paweł Stalmach.
 10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, które złożyli: Stanisław i Paweł Leśniak, p. Grażyna i Zygmunt Kmiecik, p. Iwona i Marek Kobyłko, p. Maria Satoła, p Barbara Molenda, p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Wanda i Franciszek Piotrowscy; na służbę kościelną: p. Stanisław i Paweł Leśniak, p. Grażyna i Zygmunt Kmiecik, p. Iwona i Marek Kobyłko, p. Maria Satoła, p Barbara Molenda, p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Wanda i Franciszek Piotrowscy; na ogrodzenie cmentarza: p Barbara Molenda.
 11. Ogłoszenie UG:
  Urząd Gminy Łapanów informuje, że w związku z uzyskaniem dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, prosi się rolników o dostarczenie odpadów typu: folia rolnicza, siatka i sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach oraz Big Bagi do wyznaczonego miejsca w ustalonym terminie:
  02.2021 r. w godz. 8:00 – 14:00 – KOBYLEC – na PLACU TARGOWYM

  W związku z powyższym obowiązuje wymóg dostarczenia odpadów zważonych osobno dla każdego typu odpadu oraz czystych, tj. bez resztek organicznych, ziemi i pozbawiony zawartości.
  - podpisał Wójt Gminy Łapanów, Andrzej Śliwa.

Copyright © 2021 Gloria in ex caelsis Rights Reserved.