Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Chwała na wysokości...

Parafia Nawiedzenia NMP w Tarnawie

Przyjdź Panie Jezu

Ogłoszenia Parafialne – 26 stycznia 2020 r.

III niedziela zwykła

 

 • Dzisiejsza składka jest na leczenie Marysi Miąsko.
 • Rozpoczęły się ferie zimowe. Serdecznie witam przybyłych Gości i życzę udanego wypoczynku.
 • W sobotę - I sobota miesiąca; Odwiedziny chorych od godz. 9:00; O prowadzenie różańca proszę różę pw. Św. Jadwigi, Królowej (zel. p. Małgorzata Stalmach).
 • W niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Boskiej Gromnicznej.
  Składka będzie na ogrzewanie kościoła.
  Zwykle w tym dniu było poświęcenie i wręczenie książeczek –modlitewników dzieciom pierwszokomunijnym, ale by nie burzyć Wam planów na ferie, obrzęd będzie po feriach, 16 lutego, o godz. 10:30.
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. Zbydnów Centrum: p. Stanisław Pietroń, p. Ryszard Kędra, p. Artur Dudzik, p. Anna Pastuszak, p. Stanisław Sobczyk, p. Elżbieta Klęsk.
 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, które złożyli: p. Włodzimiera i Tadeusz Kobyłko
 • Kalendarz liturgiczny: wt. - św. Tomasza z Akwinu, bpa i dra K-ła.; pt.: św. Jana Bosko, prezbitera.
 • Inne ogłoszenia:
  a/ Gminny Ośrodek pomocy Społecznej
  w Łapanowie informuje, że żywność dla osób, które zostały zakwalifikowane do pomocy w postaci żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa będzie wydawana w podziemiach nowego kościoła w Łapanowie, w dniu 28 stycznia 2020 r. (wtorek), w godz. od 8:00 – 14:00 dla rodzin z parafii Tarnawa.
  b Patrz komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego…

Ogłoszenia Parafialne

II niedziela Zwykła - 19 stycznia 2020 r.

 • Dzisiaj nieszpory o godz. 14:30.
 • Zakończyłem wizytę duszpasterską: Z błogosławieństwem i modlitwą za rodzinę, dom gospodarstwo i za zmarłych odwiedziłem wszystkich, którzy mieli wolę przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Serdeczny Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie kapłana i służby liturgicznej, za ofiary i poczęstunek.
  Niestety, w 14 domach nie było domowników w wyznaczonym terminie kolędy i nie proszono o wizytę w innym terminie – w 1 stanowczo odmówiono mojej wizyty.
 • W środę po nowennie zapraszam Radę Parafialną na spotkanie, na plebanię.
 • W Przyszłą niedzielę składka będzie w całości przeznaczona na leczenie Marysi Miąsko- dziewczynki z Kwapinki (parafia Stadniki), która 31 stycznia będzie miała roczek. Dziewczynkę może uratować bardzo kosztowne leczenie w USA – potrzeba 8 milionów zł.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed popołudniową Mszą św.

Wtorek

21.01.2020

Różę pw. Matki Boskiej Kalwaryjskiej zel. p. Stanisława Hejmo
Różę pw. św. Kingi  - zel. p. Janina Mazanek.

Piątek

24.01.2020

Róża pw. św. Szymona z Lipnicy zel. p. Beata Stalmach

Róża pw. św. Józefa – zel. p. Józefa Ujejska

Sobota

25.01.2020

Różaniec poprowadzi Róża pw. św. Jana Pawła II – zel. p. Maria Wróbel

 •  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. Zbydniów - Centrum: p. Andrzej Miśkowicz, p. Józef Hejmo, p. Stanisław Mroczek, p. Krzysztof Mroczek, p. Tomasz Hejmo.
 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, które złożyli: p. Halina i Adam Satoła, p. Sabina i Bogusław Leśniak, p. Rodzina Drągów, p. Krystyna i Stefan Góral, p. Kinga i Paweł Góral, p. Krystyna i Jerzy Bogacz, p. Aneta i Marian Dudek, p. Wiesław Bogacz, p. Elżbieta i Jan Taboła, p. Zofia i Janusz Kruczek, p. Agnieszka i Jan Dupel, p. Krzysztof Satoła, p. Agnieszka i Piotr Kruczek, p. Renata i Grzegorz Kaja, p. Bożena Stalmach, p. Marzena i Artur Zabdyr, p. Iwona i Stanisław Zagój, p. rodz. Niewidok, p. Agnieszka i Jerzy Pawlik, p. Bożena i Bogdan Kaja, p. Stanisława i Stanisław Kaja, p. rodz. Sędzików, p. Marlena i Przemysław Ziółkowski, p. Lucyna i Mieczysław Rusek, p. Katarzyna Rusek-Bogacz i Jarosław Bogacz, p. Anna i Adam Bogacz, p. Krystyna i Józef Mazur, p. Anna i Rafał Mazur na służbę kościelną: p. Helena i Piotr Kopanica, p. Sabina i Bogusław Leśniak, p. Rodzina Zdybałów, p. Rodzina Drągów, p. Maria Satoła, p. Krystyna i Jerzy Bogacz, p. Elżbieta i Jan Taboła, p. Kinga i Paweł Góral, p. Zofia i Janusz Kruczek, p. Agnieszka i Jan Dupel, p. Agnieszka i Piotr Kruczek, p. Halina i Kazimierz Kurek, p. Renata i Grzegorz Kaja, p. Bożena Stalmach, p. Marzena i Artur Zabdyr, p. rodz. Niewidok, p. Agnieszka i Jerzy Pawlik, p. Bożena i Bogdan Kaja, p. Stanisława i Stanisław Kaja, p. rodz. Sędzików, p. Marlena i Przemysław Ziółkowski, p. Lucyna i Mieczysław Rusek, p. Katarzyna Rusek-Bogacz i Jarosław Bogacz, p. Anna i Adam Bogacz, p. Krystyna i Józef Mazur, p. Anna i Rafał Mazur oraz na ogrodzenie cmentarza: p. Teresa i Stanisław Tabak, p. Patrycja i Piotr Kaja, p. Sabina i Bogusław Leśniak, p. Rodzina Zdybałów, p. Rodzina Drągów, p. Krystyna i Stefan Góral, p. Krystyna i Jerzy Bogacz, p. Zofia i Janusz Kruczek, p. Agnieszka i Piotr Kruczek, p. Renata i Grzegorz Kaja, p. Marlena i Przemysław Ziółkowski, p. Katarzyna Rusek-Bogacz i Jarosław Bogacz, p. Krystyna i Józef Mazur.
 • Dom Kultury w Tarnawie serdecznie zaprasza na Jasełka, które odbędą się 26 stycznia (w niedzielę), o godz. 16:00, w sali widowiskowej OSP Tarnawa.
 • W minionym tygodniu zmarła Bronisława Taboła – pomódlmy się o spokój jej duszy – Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020 r.

 

 • Dzisiaj kończy się liturgiczny czas Bożego Narodzenia, ale tradycyjnie do 2 lutego pozostanie wystrój kościoła i domów i śpiew kolęd.
 • Bóg zapłać za składkę na ogrzewanie kościoła, która wyniosła 3361 zł. i za składkę na misje 1655 zł.
 • W sobotę o prowadzenie różańca proszę Różę pw. Matki Bożej Różańcowej (zel. p. Maria Sobczyk).
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. wola: p. Kazimierz Rusek, p. Marian Bałdo, p. Mariusz Maj, p. Józef Stalmach, p. Wojciech Sroka, p. Mariusz Drożdż, p. Witold Sajak, p. Grzegorz Sajak, p. Andrzej Matlęga.
 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, które złożyli: p. Barbara i Paweł Stalmach, Anonim, p. Lucyna i Sławomir Dudek, p. Klaudia i Sławomir Tokarz, p. Magdalena i Tomasz Judka, p. Helena i Grzegorz Stalmach, p. Agnieszka i Robert Taboła, p. Władysława i Wojciech Klęsk, p. Teresa i Andrzej Maślak, p. Jadwiga i Kazimierz Stańdo, p. Marzena i Jarosław Olszewscy, p. Czesława Hejmo, p. Tadeusz Kołodziej, p. Magdalena i Andrzej Krawczyk, p. Sylwia i Dariusz Tyrańscy, p. Małgorzata i Janusz Gadzina, p. Elwira i Sylwester Stalmach, p. Elżbieta i Zdzisław Kobylecki, p. Justyna i Mariusz Kozdroń, p. Izabela i Michał Kaja, p. Monika i Kazimierz Weber, Anonimowa, p. Teresa i Andrzej Nowak, p. Celina i Stanisław Świątko, p. Aleksandra i Kamil Łaciak, p. Halina i Julian Świątko, p. Anna i Kazimierz Opach, p. rodz. Zabdyr, p. Justyna i Krzysztof Leśniak, p. Magdalena i Marcin Perczyńscy, p. Ewelina i Daniel Satoła, p. Agnieszka i Artur Hejmo, p. Maria i Marian Satoła na służbę kościelną: p. Barbara i Paweł Stalmach, p. Lucyna i Sławomir Dudek, p. Klaudia i Sławomir Tokarz, p. Magdalena i Tomasz Judka, p. Agnieszka i Robert Taboła, p. Władysława i Wojciech Klęsk, p. Teresa i Andrzej Maślak, p. Jadwiga i Kazimierz Stańdo, p. Adam Hejmo, p. Marzena i Jarosław Olszewscy, p. Czesława Hejmo, p. Tadeusz Kołodziej, p. Magdalena i Andrzej Krawczyk, p. Sylwia i Dariusz Tyrańscy, p. Małgorzata i Janusz Gadzina, p. Elwira i Sylwester Stalmach, , p. Elżbieta i Zdzisław Kobylecki, p. Izabela i Michał Kaja, p. Monika i Kazimierz Weber, Anonimowa, p. Teresa i Andrzej Nowak, p. Celina i Stanisław Świątko, p. Aleksandra i Kamil Łaciak, p. Anna i Kazimierz Opach, p. rodz. Zabdyr, p. Justyna i Krzysztof Leśniak, p. Magdalena i Marcin Perczyńscy, p. Ewelina i Daniel Satoła, p. Agnieszka i Artur Hejmo oraz na ogrodzenie cmentarza: p. Teresa i Rafał Wrona, p. Klaudia i Sławomir Tokarz, p. Ewelina i Wojciech Kaja, p. Jadwiga i Kazimierz Stańdo, p. Monika i Kazimierz Weber, Anonimowa, p. Teresa i Andrzej Nowak, p. Magdalena i Marcin Perczyńscy, p. Ewelina i Daniel Satoła, p. Agnieszka i Artur Hejmo.
 • Wizyta duszpasterska:
  - 13.01.2020 – Poniedziałek – Tarnawa – Centrum – od godz. 8:30

  - 16.01.2020 – Czwartek – Pasternik II – od godz. 14:30
  - 17.01.2020 - PiątekNowa Wieś i – od godz. 10:30
  - 18.01.2020 - SobotaNowa wieś iI – od godz. 8:30
 • Ogłoszenia:
  a/ Wójt Gminy Łapanów informuje, że 1 stycznia br. w każdy wtorek, w godz. od 8:00 – 12:00 w Urzędzie Gminy Łapanów pok. nr 4 osoby, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej mogą uzyskać nieodpłatną pomoc prawną.
  Warunkiem uzyskania pomocy prawnej jest złożenie pisemnego oświadczenia, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.
  b/ Sołtys, Rada Sołecka, pan Radny, zapraszają mieszkańców wsi Tarnawa na zebranie wiejskie w dniu 19 stycznia 2020, o godz. 9:00. Zebranie odbędzie się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawie.
  c/ Kurs księgowości: Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Domu Kultury w Łapanowie, w piątek 17 stycznia 2020 o godz. 17:00. Szczegóły w gablocie przy parkingu.

Ogłoszenia parafialne - 29 grudnia 2019 r.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

 • ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. O 14:30 nabożeństwo kolęd.
 • We wtorek Sylwester; o godz. 17:00 - Uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem, a następnie suplikacjami i dziękczynnym Te Deum.
 • W środę - Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Obchodzimy kolejny Światowy Dzień Pokoju. Msze święte jak w niedzielę.
 • W Piątek – I piątek miesiąca: spowiedź od godz. 16:00; o 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, zakończona 10 różańca i Litanią do św. Jana Pawła II oraz nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W sobotę – I sobota miesiąca: odwiedziny chorych od godz. 9:00.
  O prowadzenie różańca proszę Różę pw. św. Józefa (zel. p. Józefa Ujejska).
 • W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. z godz. 8:00;
  Składka będzie na ogrzewanie kościoła.
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. wola: p. Janusz Mazur, p. Franciszek Piotrowski, p. Jan Mazur, p. Rafał Drożdż, p. Jan Mazanek, p. Piotr Mazanek. Bardzo proszę o sprzątanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 • Bóg zapłać za ofiary na służbę kościelną, które złożyli: p. Wojciech Satoła, p. Ewa i Zbigniew Sroka, p. Joanna i Rafał Kaja, p. Józefa Wójcik, p. Mieczysław Tabak, p. Agata i Janusz Burkowicz, p. Teresa i Mirosław Rosa, p. Jadwiga i Andrzej Satoła, p. Magdalena i Wojciech Jachymczak, p. Justyna i Dawid Sobieccy, p. Stanisława i Jan Kącki, p. Barbara i Marian Kącki, p. Paulina i Rafał Kącki, p. Agata i Stanisław Hejmo, p. Tomasz Kruczek z Rodzicami, p. Rodzina Świątko i Korta, p. Edyta i Roman Lizak, p. Justyna i Tomasz Pietrzak, p. Renata i Andrzej Sajak, p. Rodzina Leśniak, Anonimowa na potrzeby Kościoła: p. Ewa i Jan Greccy, p. Ewa i Zbigniew Sroka, p. Wojciech Satoła, p. Józefa Wójcik, p. Joanna i Rafał Kaja, p. Jolanta i Kryspin Wójcik, p. Mieczysław Tabak, p. Agata i Janusz Burkowicz, p. Teresa i Mirosław Rosa, p. Jadwiga i Andrzej Satoła, p. Magdalena i Wojciech Jachymczak, p. Justyna i Dawid Sobieccy, p. Małgorzata i Stanisław Kołos i p. Helena Stańdo, p. Aleksandra i Zbigniew Hejmo, p. Krzysztof i Jolanta Hejmo, p. Stanisława Hejmo, p. Stanisława i Jan Kącki, p. Barbara i Marian Kącki, p. Paulina i Rafał Kącki, p. Agata i Stanisław Hejmo, p. Iwona i Aleksander Figiel, , p. Rodzina Świątko i Korta p. Anna Majewska, p. Tomasz Kruczek z Rodzicami, p. Rodzina Leśniak, Anonimowa oraz na ogrodzenie cmentarza: p. Janina i Adam Hejmo, p. Agnieszka i Kazimierz Hejmo, p. Wojciech Satoła, p. Jolanta i Kryspin Wójcik, p. Justyna i Dawid Sobieccy, p. Tomasz Kruczek z Rodzicami, p. Edyta i Roman Lizak, p. Justyna i Tomasz Pietrzak, p. Renata i Andrzej Sajak.
 • Pana Kościelny i pan Organista składają serdeczne Bóg zapłać za Wasz wyraz wdzięczności za ich posługę w kościele, jaką otrzymali przy nabywaniu opłatków.
 • Bóg zapłać za składkę do pusze na Sieroty w Syrii – do puszek zebrano 2348 zł.
 • Wizyta duszpasterska:
  - 30.12.2019 - Poniedziałek – Zbydniów – Centrum I
  – od godz. 8:30
  - 31.12.2019 - Wtorek – WOLA II –
  od godz. 8:30

  - 02.01.2020 - CzwartekPodjasień – od godz. 8:30
  - 03.01.2020 - PiątekWola I – od godz. 8:30

Ogłoszenia Parafialne

 1. 2. niedziela po Bożym Narodzeniu - 5 stycznia 2020 r.
 • Dzisiaj zmianka różańcowa po Mszy św. z godz. 8:00; Składka jest na ogrzewanie kościoła.
 • Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Składka będzie przeznaczona na Misje. Po Mszy św. będzie błogosławienie kredy i kadzidła. Przy wyjściu z kościoła będzie można otrzymać saszetkę z kredą i kadzidłem.
 • W sobotę o prowadzenie różańca proszę Różę pw. św. Faustyny (zel. p. Maria Pruchnik).
 • W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. wola: p. Krzysztof Piwowarczyk, p. Stanisław Grabacki, p. Anna Piasecka, p. Leszek Kącki, p. Wojciech Stalmach, p. Paweł Stalmach.
 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, które złożyli: p. Urszula i Mirosław Biros, p. Maria i Kazimierz Taboła, p. rodzina Grabackich, p. Grażyna i Emil Kapera, p. Emilia i Henryk Świerczek, p. Maria i Wojciech Hejmo, p. Klaudia i Dawid Dziedzic, p. Kinga i Rafał Leśniak, p. Marta i Tomasz Mroczek, p. Katarzyna i Leszek Kącki, p. Barbara i Wojciech Sroka, p. Maria i Roman Satoła, p. Edyta i Bogdan Uran, p. Dorota i Jan Mazur, p. Jan Mazur, p. Janina i Jan Mazanek, p. Karolina i Piotr Mazanek, p. Edyta i Tomasz Pruchnik, (z Woli niepodpisana) na służbę kościelną: p. rodzina Grabackich, p. Maria i Wojciech Hejmo, p. Klaudia i Dawid Dziedzic, p. Kinga i Rafał Leśniak, p. Marta i Tomasz Mroczek, p. Katarzyna i Leszek Kącki, p. Monika i Łukasz Stalmach, p. Maria i Roman Satoła, p. Edyta i Bogdan Uran, p. Helena i Fryderyk Mazur, p. Dorota i Jan Mazur, p. Jan Mazur, p. Edyta i Tomasz Pruchnik, (z Woli niepodpisana) oraz na ogrodzenie cmentarza: p. rodzina Grabackich, p. Maria i Stanisław Sobczyk, p. Kamila i Tobiasz Sobczyk, p. Kinga i Rafał Leśniak, p. Gabriela i Andrzej Matlęga, p. Monika i Łukasz Stalmach, p. Bernadetta i Tomasz Taboła, p. Katarzyna i Mariusz Satoła, p. Edyta i Bogdan Uran, p. Karolina i Piotr Mazanek, p. Edyta i Tomasz Pruchnik.
 • Wizyta duszpasterska:
  - 09.01.2020 – Czwartek – Przeginia
  – od godz. 14:30
  - 10.01.2020 – Piątek – Zbydniów – Centrum II – od godz. 8:30

  - 11.01.2020 – Sobota – Pasternik i – od godz. 8:30
  - 13.01.2020 – Poniedziałek – Tarnawa – Centrum – od godz. 8:30
  - 16.01.2020 – Czwartek – Pasternik II – od godz. 14:30
  - 17.01.2020 - PiątekNowa Wieś i – od godz. 10:30
  - 18.01.2020 - SobotaNowa wieś iI – od godz. 8:30
 • W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Stanisław Kapera (pogrzeb odbył się wczoraj) i śp. Jan Mazur (jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14:00). Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia Parafialne - 22 grudnia 2019 r.

IV Niedziela ADWENTU

 

 • Powoli kończy się Adwent. Jeszcze tylko dwa dni i "wypełnią się czasy". Dzisiaj o 14:30 Nieszpory.
 • Jutro Roraty o godz. 17:00. Bardzo proszę, by na jutro dzieci przyniosły swoje plansze roratnie – będzie to dla nich oficjalne zakończenie Rorat.
 • We wtorek WIGILIA - Roraty będą o godz. 7:00 rano.
  W tym dniu, tradycyjnie zgromadzimy się przy stole wigilijnym z całą rodziną: zapalmy świecę, odczytajmy fragment z Ewangelii św. Łukasza (Łk 2, 1-14), odmówmy modlitwę Ojcze nasz Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, złóżmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Po tej części duchowej zasiądźmy do stołu, by spożyć przygotowane pokarmy. Nie zapomnijmy o miejscu dla przygodnego wędrowca. Po Wigilii pośpiewajmy kolędy.
 • Na godz. 24:00 serdecznie zapraszam na Pasterkę.  Składka na Pasterce będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.
 • W środę - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę.
  W czwartek -
  Święto Świętego Szczepana. Msze św. jak również jak w niedzielę. Składka będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na ok. 600 sierot z miasta Homs w Syrii.
 • W piątek - Św. Jana, Apostoła. Po Mszy św. poświęcenie wina. Msza św. wyjątkowo o godz. 7:00 rano
  W sobotę - Św. Młodzianków, męczenników.
  W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. WOLA: p. Emil Kapera, p. Maciej Kazienko, p. Tadeusz Satoła, p. Jan Świątko, p. Artur Siwak. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.
 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zbydniowie zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych. Połowa dochodu zostanie przeznaczona na Dom Dziecka w Bochni, a połowa na potrzeby uczniów szkoły w Zbydniowie.
 • Bóg zapłać za ofiarę na służbę Kościelną, które złożyli: p. Magdalena i Mariusz Maj, p. Lidia i Andrzej Satoła, p. Małgorzata i Dariusz Dymura, p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Janina i Wojciech Stalmach i na potrzeby Kościoła: p. Magdalena i Mariusz Maj, p. Lidia i Andrzej Satoła, p. Małgorzata i Dariusz Dymura, p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Janina i Wojciech Stalmach oraz na ogrodzenie cmentarza: p. Lidia i Andrzej Satoła, p. Małgorzata i Rafał Drożdż,
 • W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne (wyłącznie małe)ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na dzieła charytatywne, czyli dzieła miłosierdzia, prowadzone przez Caritas.
 • W zakrystii można też nabyć opłatki na Wigilię – ofiary złożone przy tej okazji są wyrazem wdzięczności za posługę pana kościelnego i organisty.
 • Ojcowie Cystersi ze Szczyrzyca zapraszają na zwiedzanie „Żywej Szopki” w dniach od 25 grudnia do 2 lutego, w godzinach 10:00 – 18:00.
 • Wizyta duszpasterska (kolęda):
  - Piątek, 27 grudnia, od godz. 8:30 – MOSTKI
  - Sobota, 28 grudnia, od godz. 8:30 – Lanckorona
  - Poniedziałek, 30 grudnia, od godz. 8:30 – Zbydniów Centrum I
  - Wtorek, 31 grudnia, od godz. 8:30 – wola II

Copyright © 2020 Gloria in ex caelsis Rights Reserved.