Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Chwała na wysokości...

Parafia Nawiedzenia NMP w Tarnawie

Przyjdź Panie Jezu

ogłoszenia Parafialne – 20 stycznia 2019 r.

II niedziela zwykła

 1. Trwają ferie zimowe: Pamiętajmy też Bogu. Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie zimowych zabaw i sportów.

 2. Zespół Charytatywny zebrał na kweście dla 7-osobowej rodziny z Lubomierza, poszkodowanej w pożarze w Boże Narodzenie, kwotę 4 248 zł. 90 gr. Rodzina już otrzymała całą sumę i składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

 3. Bóg zapłać za składkę w pierwszą niedzielę stycznia, na którą złożono 2 954 zł. 50 gr.

 4. W sobotę o prowadzenie różańca proszę Różę pw.: Róża pw. Matki Boskiej Kalwaryjskiej (zel. p. Stanisława Hejmo).

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. WOLA: p. Emil Kapera, p. Maciej Kazienko, p. Tadeusz Satoła, p. Jan Świątko, p. Artur Siwak.

 6. Wczoraj zakończyłem wizy duszpasterską, zwaną kolędą. Po modlitwie i błogosławieństwie rodziny, domu i gospodarstwa, była czas na chwilę rozmowy i poznanie wielu spraw, którymi żyjecie, i które przeżywacie. Wszystkie te sprawy zawierzam i zawierzać będę przez cały rok w modlitwie brewiarzowej, różańcowej, a zwłaszcza sprawując Mszę św. Wizycie towarzyszyła mi Służba Liturgiczna – chcemy Wam bardzo serdecznie podziękować za życzliwe przyjęcie, ofiary, poczęstunki, podarunki, dobre słowo – Bóg zapłać.

 7. Proszę wybaczyć, że nie czytam dzisiaj ofiarodawców na SK i PK, i RP, którzy złożyli je w minionym tygodniu, przy kolędzie (ale zabrakło mi czasu), zrobię to w następną niedzielę i podam bilans funduszy zebranych na ten cel.

 8. Dom Kultury w Tarnawie zaprasza dzisiaj wszystkich chętnych na Jasełka, które odbędą się o godz. 16:10 w sali na górze.

 9. Kalendarz liturgiczny:
  pn. - św. Agnieszki, dz. i męcz.; cz. - św. Franciszka Salezego, bpa i dra K.; pt. święto Nawrócenia św. Pawła: sb. - św Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

 10. Wczoraj zmarła śp. Stanisława Piwowarczyk – pomódlmy się za nią...

Ogłoszenia Parafialne – 13 stycznia 2019 r.

Święto Chrztu Pańskiego

 1. Wczoraj rozpoczęły się ferie zimowe: Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie zimowych zabaw i sportów, a nade wszystko o Bogu.

 2. Dzisiaj kończy się okres Bożego Narodzenia. W Tradycji zachowujemy wystrój kościoła i domów do 2 lutego.
  O godz. 14:30 nabożeństwo kolęd.
  Po Mszy św. z godz. 10:30 będzie KONKURS KOLĘD.

 3. Dzisiaj Zespół Charytatywny kwestuje na 7-osobową rodzinę z Lubomierza, poszkodowaną w pożarze w Boże Narodzenie.

 4. W sobotę o prowadzenie różańca proszę Różę pw.: Nawiedzenia NMP (zel. p. Elżbieta Świątko).

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. NOWA WIEŚ: p. p. Przemysław Ziółkowski, p. Andrzej Sajak, p. Paweł Ligas
  p. Józef Sędzik, p. Krzysztof Sędzik
  .

 6. Bóg zapłać za ofiary na służbę kościelną, które złożyli: p. Teresa i Andrzej Maślak, p. Eugeniusz Leśniak, p. Edyta i Bogdan Uran, p. Agnieszka i Artur Hejmo, p. rodzina Świątko, p. Elżbieta i Jan Taboła, p. Aneta i Marian Dudek, p. Anna i Kazimierz Opach, p. Krystyna i Jerzy Bogacz, p. Kinga i Paweł Góral, p. Zofia i Janusz Kruczek, p. Agnieszka i Jan Dupel, p. Marzena i Artur Zabdyr, p. Agnieszka i Piotr Kruczek, p. Marta i Szymon Satoła, p. Halina i Kazimierz Kurek; na potrzeby Kościoła: p. Teresa i Andrzej Maślak, p. Eugeniusz Leśniak, p. Edyta i Bogdan Uran, p. Agnieszka i Artur Hejmo, p. Anna Grotowska, p. rodzina Świątko, p. Andrzej i Renata Sajak z córką Justyną, p. Edyty i Romana Lizak, p. Anna Majewska, p. Elżbieta i Jan Taboła, p. Aneta i Marian Dudek, p. Anna i Kazimierz Opach, p. Krystyna i Jerzy Bogacz, p. Kinga i Paweł Góral, p. Danuta i Mieczysław Wójcik, p. Maria i Stanisław Sroka, p. Barbara i Wijciech Sroka, p. Zofia i Janusz Kruczek, p. Agnieszka i Jan Dupel, p. Marzena i Artur Zabdyr, p. Renata i Grzegorz Kaja, p. Agnieszka i Piotr Kruczek, p. Marta i Szymon Satoła oraz na remont plebani - werandy: p. Teresa i Andrzej Maślak, p. Eugeniusz Leśniak, p. Edyta i Bogdan Uran, p. Agnieszka i Artur Hejmo, p. Andrzej i Renata Sajak z córką Justyną, p. Edyty i Romana Lizak, p. Renata i Grzegorz Kaja

 7. Wizyta duszpasterska:
  -
  PoniedziałekZBYDNIÓW – Centrum I od godz. 8:30
  - Wtorek – ZBYDNIÓW – Centrum II
  od godz. 8:30
  - Środa
  NOWA WIEŚ IIod godz. 8:30
  -
  CzwartekPASTERNIK I od godz. 8:30
  - Piątek – PRZEGINIA od godz. 8:30
  - Sobota – PODJASIEŃ od godz. 8:30 (do godz. 13:00)

 8. We wtorek pożegnaliśmy śp. Cecylię Stach – pomódlmy się za nią...

Ogłoszenia Parafialne – 6 stycznia 2019 r.

uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

 1. Dzisiejsza składka jest na potrzeby naszego kościoła.

 2. Dzisiaj Trzech Króli – po Mszy świętej poświęcenie kredy, kadzidła i mirry. Lektorzy będą rozprowadzać symboliczną ilość kadzidła i kredy dla wypełnienia domu wonią kadzidła, jako znak na chwałę Bożą i dla oznaczenia domu wizytą duszpasterską. O godz. 14:30 nabożeństwo kolęd.

 3. W sobotę o prowadzenie różańca proszę Różę pw.: Św. Jadwigi Królowej (zel. p. Małgorzata Stalmach).

 4. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy św. z godz. 10:30 będzie KONKURS KOLĘD. Dla sprawnego przeprowadzenia konkursu, proszę o zgłoszenie chętnych na kartce, wpisując imię i nazwisko, wiek i tytuły wykonywanych kolęd (maksymalnie dwóch) do piątku, w zakrystii po Mszy św.
  Zespół Charytatywny będzie przed kościołem kwestował do puszek dla 7-osobowej rodziny z Lubomierza, poszkodowanej w pożarze w Boże Narodzenie.

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. NOWA WIEŚ: p. Jerzy Pawlik, p. Bogdan Kaja, p. Stanisław Kaja, p. Zbigniew Roman, p. Józef Mazur, p. Rafał Mazur.

 6. Bóg zapłać za ofiary na służbę kościelną, które złożyli: pani Helena Pastuszak, p. Bogusława i Andrzej Sajak, p. Sylwia i Grzegorz Sajak, p. Katarzyna i Leszek Kącki, p. Helena i Fryderyk Mazur, p. Władysława i Bolesław Grabacki, p. Maria i Stanisław Grabacki; na potrzeby Kościoła: pani Helena Pastuszak, p. Bogusława i Andrzej Sajak, p. Jolanta i Kryspin Wójcik, p. Maria i Kazimierz Grabowscy, p. Sylwia i Grzegorz Sajak, p. Katarzyna i Leszek Kącki, p. Helena i Fryderyk Mazur, p. Władysława i Bolesław Grabacki, p. Maria i Stanisław Grabacki oraz na remont plebani - werandy: p. Bogusława i Andrzej Sajak, p. Sylwia i Grzegorz Sajak.

 7. Wizyta duszpasterska:
  -
  Czwartek – LANCKORONA – od godz. 14:30
  - Piątek – PASTERNIK II od godz. 11:00
  - Sobota – NOWA WIEŚ I – od godz. 8:30

 8. Wczoraj, po godz. 23 zmarła śp. Cecylia Stach – pomódlmy się za nią… i za rodzinę.

ogłoszenia Parafialne - 23 grudnia 2018 r.

IV Niedziela ADWENTU

 1. Dzisiaj 4. niedziela Adwentu. O 14:30 Nieszpory.
  Jutro ostatnie roraty o godz. 7:00.

 2. Jutro WIGILIA: Po ukazaniu się pierwszej gwiazdy, zasiądźmy do stołu wigilijnego z całą rodziną, zapalamy świecę, odczytajmy fragment z Ewangelii św. Łukasza (Łk 2, 1-14), odmówmy pacierz lub przynajmniej modlitwę Ojcze nasz, a potem złóżmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem, a potem zakosztujmy dóbr przygotowanych na stół – nie zapomnijmy o miejscu dla „gościa”. Po Wigilii pośpiewajmy kolędy.

 3. Na godz. 24:00 serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Pasterkę. Składka na Pasterce jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

 4. We wtorek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę;
  W
  środę - Święto Św. Szczepana. Msze św. jak również jak w niedzielę. Składka będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Nowennę do MBNP odprawimy 10 minu przed 15:00;
  W czwartek - Św. Jana, Apostoła. Po Mszy św. poświęcenie wina:
  W piątek - Św. Młodzianków, męczenników;
  W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. NOWA WIEŚ: p. Stanisław Adamczyk, p. Mieczysław Rusek, p. Józef Kaja, p. Kazimierz Musiał, p. Adam Bogacz.

 6. Bóg zapłać za ofiary na służbę kościelną, które złożyli: p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Krystyna i Wiesław Tabak, p. Małgorzata i Jan Kaja, p. Magdalena i Mariusz Maj; na potrzeby Kościoła: p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Krystyna i Wiesław Tabak, p. Małgorzata i Jan Kaja, p. Magdalena i Mariusz Maj, Anonimowa oraz na remont plebani - werandy: p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Krystyna i Wiesław Tabak, p. Małgorzata i Jan Kaja, p. Magdalena i Mariusz Maj.

 7. W sobotę o prowadzenie różańca proszę Różę pw. Matki Bożej Różańcowej (zelatorka p. Maria Sobczyk).

 8. W zakrystii u pana Organisty i Kościelnego można nabyć opłatki wigilijne.

 9. Ojcowie Cystersi ze Szczyrzyca zapraszają na zwiedzanie „Żywej Szopki” w dniach od 25 grudnia do 2 lutego, w godzinach 10:00 – 18:00.

 10. Wizyta duszpasterska:
  -
  Czwartek – MOSTKI
  – od godz. 8:30
  -
  Piątek – TARNAWA – Centrum –
  od godz. 8:30

ogłoszenia Parafialne - 30 grudnia 2018 r.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. O 14:30 nabożeństwo kolęd.

 2. Jutro Sylwestra. O godz. 17:00 Uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem, a następnie suplikacjami i dziękczynnym Te Deum.

 3. We wtorek - Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Obchodzimy kolejny Światowy Dzień Pokoju. Msze święte jak w niedzielę.

 4. W Piątek – I piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godz. 11:00; spowiedź od godz. 16:00; o 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy; p 17:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 5. W sobotę – I sobota miesiąca: o prowadzenie różańca proszę Różę pw.: Św. Jana Pawła II (zelatorka p. Maria Wróbel).

 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszach św. poświęcenie kadzidła i mirry. Składka będzie na potrzeby kościoła.

 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. NOWA WIEŚ: p. Adam Szostakiewicz, p. Zbigniew Grzywacz, p. Kazimierz Niewidok, p. Wiesław Hejmo, p. Marian Miśkowicz.

 8. Bóg zapłać za ofiary na służbę kościelną, które złożyli: p. Jolanta i Stanisław Kaczmarczyk, p. Barbara i Mieczysław Kaja, pani Józefa Wójcik, p. Anna i Krzysztof Bryjak, p. Cecylia i Wojciech Satoła, p. Małgorzata i Marian Hejmo, p. Małgorzata i Andrzej Miśkowicz, p. Renata i Paweł Opach, p. Barbara i Paweł Stalmach, p. Stanisława i Jan Kącki, pani Stanisława Hejmo, p. Aleksandra i Zbigniew Hejmo, p. Jolanta i Krzysztof Hejmo, p. Jadwiga i Andrzej Satoła, p. Barbara i Marian Kącki, p. Agata i Stanisław Hejmo, p. Teresa i Mirosław Rosa, Kazimiera i Andrzej Stalmach, p. Helena i Piotr Kopanica, p. Jolanta i Bolesław Halota, p. Paulina i Tadeusz Koza, pani Maria Satoła; na potrzeby Kościoła: p. Jolanta i Stanisław Kaczmarczyk, pani Maria Klęsk, pani Józefa Wójcik, anonimowa, p. Edyta i Mariusz Joniec, p. Anna i Krzysztof Bryjak, p. Mirosław i Urszula Biros, p. Cecylia i Wojciech Satoła, p. Małgorzata i Marian Hejmo, p. Renata i Paweł Opach, p. Barbara i Paweł Stalmach, p. Stanisława i Jan Kącki, pani Stanisława Hejmo, p. Aleksandra i Zbigniew Hejmo, p. Jolanta i Krzysztof Hejmo, p. Jadwiga i Andrzej Satoła, p. Barbara i Marian Kącki, p. Agata i Stanisław Hejmo, p. Teresa i Mirosław Rosa, Kazimiera i Andrzej Stalmach, p. Helena i Piotr Kopanica, p. Jolanta i Bolesław Halota, p. Paulina i Tadeusz Koza, p. Anna i Krzysztof Zdybał, p. Maria i Tadeusz Zdybał, pani Maria Satoła oraz na remont plebani - werandy: p. Barbara i Mieczysław Kaja, p. Anna i Krzysztof Bryjak, p. Jadwiga i Andrzej Satoła, Kazimiera i Andrzej Stalmach, p. Jolanta i Bolesław Halota, p. Paulina i Tadeusz Koza, pani Maria Satoła.

 9. Pana Organista i pan Kościelny składają serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przy nabywaniu opłatków.

 10. Pan Stanisław Świątko złożył rezygnację z funkcji kościelnego i z dniem jutrzejszym kończy pracę wolontariacką w naszym kościelny. Już dzisiaj składam mu serdeczne Bóg zapłać za jego posługę w kościele i czasami przy plebani.

 11. Wizyta duszpasterska:
  -
  Czwartek – WOLA II
  – od godz. 14:30
  -
  sobotaWOLA I
  od godz. 8:30

ogłoszenia Parafialne - 16 grudnia 2018 r.

III Niedziela ADWENTU

Odwiedziny chorych z Panem Jezusem będą we wtorek od godz. 9:00 - przepraszam, że nie ogłosiłem na godz. 8:00 i 10:30. Proszę zgłosić mi telefonicznie lub jutro przed lub po Mszy św. roratniej.

 1. Dzisiaj 3. niedziela Adwentu – Gaudete (Radujmy się!). Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. O 14:30 Nieszpory.
  Roraty w dni powszednie o godz. 17:00. W sobotę ostatnie roraty dla dzieci - proszę, by dzieci, które były na wszystkich roratach przyniosły plansze wypełnione i podpisane. W niedzielę roraty o godz. 8:00.

 2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. O przygotowanie świątyni proszę rej. NOWA WIEŚ: p. Jan Leśniak, p. Kazimierz Cichoń, p. Maria Sobczyk, p. Piotr Sroka, p. Zbigniew Sroka.

 3. Bóg zapłać za ofiary na służbę Kościelną, które złożyli: p. Sabina i Bogusław Leśniak, p. Bożena i Stanisław Krawczyk, p. Ewa i Stanisław Sobczyk, p. Anita i Witold Sajak, p. Teresa i Rafał Wrona, pani Maria Kruczek, p. Agnieszka i Artur Dudzik, pan Krzysztof Satoła, pani Ewa Lubomirska; na potrzeby Kościoła: p. Sabina i Bogusław Leśniak, pani Maria Kruczek, p. Agnieszka i Artur Dudzik, pan Krzysztof Satoła, pani Ewa Lubomirska oraz na remont plebani - werandy: p. Anita i Witold Sajak, p. Sabina i Bogusław Leśniak, p. Agnieszka i Artur Dudzik, pani Ewa Lubomirska.

 4. W czwartek będzie spowiedź parafialna od 9:00 – 11:00 i od 14:00 – 17:00.

 5. W sobotę o prowadzenie różańca proszę Różę pw. św. Faustyny (zelatorka p. Maria Pruchnik).

 6. W zakrystii można nabyć świece wigilijneofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.

 7. Również w zakrystii, u pana Organisty i Kościelnego można nabyć opłatki wigilijne.

 8. Błogosławienie dzieci.

Copyright © 2019 Gloria in ex caelsis Rights Reserved.