Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Chwała na wysokości...

Parafia Nawiedzenia NMP w Tarnawie

Przyjdź Panie Jezu

Ogłoszenia duszpasterskie

I niedziela Wielkiego Postu - 21 lutego 2021

 1. Pan Grzegorz Sajak wraz z dziećmi, składa serdeczne Bóg zapłać za wsparcie jego i dzieci w tym trudnym dla nich czasie. Składka na tacę wyniosła 10 000 zł., plus 1000 zł. od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Tarnawie i w całości została przekazana rodzinie w zeszłą niedzielę przez Zespół Charytatywny.
 2. W Wielkim Poście nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
  - Droga krzyżowa – piątek godz. 16.30 i w niedzielę, godz. 10.00
  - Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – niedziela godz. 14.30
  - Godzinki o Męce Pańskiej – niedziela, godz. 7.30
 3. Duszpasterstwo trzeźwości zachęca do abstynencji – Księga abstynencji jest na ołtarzu bocznym Chrystusa Ukrzyżowanego. Również tam można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. W środę po nowennie (ok. 17:45) będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 5. W sobotę, o prowadzenie różańca proszę Różę pw. Matki Bożej Kalwaryjskiej (zel. p. Stanisława Hejmo).
 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. W tym tygodniu proszę rejon WOLA c. d.: Marian Bałdo, p. Mariusz Maj, p. Józef Stalmach, p. Wojciech Sroka, p. Mariusz Drożdż, p. Witold Sajak, p. Grzegorz Sajak, p. Andrzej Matlęga.
 7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, które złożyli: rodzina Górków, p. rodzina Kołos, p. Dorota Kurek; na służbę kościelną: p. rodzina Górków, p. rodzina Kołos; na ogrodzenie cmentarza: p. Ewa Kurek.

Ogłoszenia duszpasterskie

V niedziela zwykła

7 lutego 2021

 

 1. Ofiary na składkę proszę składać do skarbony w przedsionku i do puszek w babińcu i zakrystii, na zewnątrz tradycyjnie. Od przyszłej niedzieli składka będzie zbierana tradycyjnie.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo. Zapraszam wszystkich do adoracji między Mszami świętymi:
  - po Mszy z godz. 8:00 - Róże różańcowe,
   - po Mszy z 10:30 – Mostki, Przeginia i Podjasień,
   - o 12.30 – Zbydniów Centrum i Tarnawa Centrum,
   - o 13.30 – Nowa Wieś, Pasternik, Wola, Lanckorona,
   - o 14.30 – zapraszam wszystkich, którzy nie mogli wcześniej adorować.
  Składka będzie na wsparcie naszej rodziny Sajaków, w której zmarła mama
  (dwa i pół tygodnia temu) osierocając pięcioro dzieci (z których jedno uczęszcza do przedszkola, a dwoje do szkoły podstawowej). Pomóżmy ich tatusiowi w tym trudnym dla nich czasie.
 3. W sobotę, o prowadzenie różańca proszę Rożę pw. Św. Jadwigi, Królowej (zel. p. Małgorzata Stalmach).
 4. Bóg zapłać Małgorzacie i Józefowi Stalmach oraz Marii i Tadeuszowi Pruchnik za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowej.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. W tym tygodniu proszę rejon WOLA: Janusz Mazur, p. Franciszek Piotrowski, p. Rafał Drożdż, p. Jan Mazanek, p. Piotr Mazanek, p. Łukasz Mazanek.
 6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, które złożyli: Magdalena i Mariusz Maj, p. Henryka i Jerzy Satoła, p. Jolanta i Zbigniew Grzywacz, p. Agnieszka i Jan Dupel, p. Teresa i Mirosław Rosa, p. Natalia i Paweł Opioła, p. Krystyna i Józef Satoła, p. Jolanta i Stanisław Kaczmarczyk, p. Mieczysław Tabak; na służbę kościelną: p. Magdalena i Mariusz Maj, p. Henryka i Jerzy Satoła, p. Agnieszka i Jan Dupel, p. Teresa i Mirosław Rosa, p. Natalia i Paweł Opioła, p. Krystyna i Józef Satoła; na ogrodzenie cmentarza: p. Jolanta i Zbigniew Grzywacz, p. Elżbieta i Jan Banach, p. Jolanta i Stanisław Kaczmarczyk, p. rodzina Bartoszów.
 7. Urząd Gminy Łapanów prosi mieszkańców wsi Tarnawa o odbiór nakazów podatkowych u Sołtysa – w każdym dniu w godz. 8:00 – 18:00 do 15 lutego 2021 r.
 8. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Krzysztof Piwowarczyk – pomódlmy się za spokój jego duszy…

Ogłoszenia duszpasterskie

VI niedziela zwykła - 14 lutego 2021

 1. Dzisiejsza składka jest na wsparcie naszej rodziny Sajaków, w której zmarła mama (trzy i pół tygodnia temu) osierocając pięcioro dzieci (z których jedno uczęszcza do przedszkola, a dwoje do szkoły podstawowej). Pomóżmy ich tatusiowi w tym trudnym dla nich czasie.
 2. Dzisiaj rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo. Zapraszam wszystkich do adoracji między Mszami świętymi:
  - po Mszy z godz. 8:00 - Róże różańcowe,
   - po Mszy z 10:30 – Mostki, Przeginia i Podjasień,
   - o 12.30 – Zbydniów Centrum i Tarnawa Centrum,
   - o 13.30 – Nowa Wieś, Pasternik, Wola, Lanckorona,
   - o 14.30 – zapraszam wszystkich, którzy nie mogli wcześniej adorować.
  W poniedziałek i wtorek dalszy ciąg 40-godzinnego nabożeństwa: o g. 17.00 Msza św., i adoracja do g. 18.30; adorację poprowadzi w pn. Tarnawa, a we Zbydniów.
 3. W Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post – czas łaski i zbawienia; modlitwy pokuty i umartwienia. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7:00, 17:00 i 18:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli co do ilości i jakości. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. z godz. 17:00.

  Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów opublikowała Notę na temat Środy Popielcowej dotyczącą nałożenia popiołu w okresie pandemii.
  W Nocie wskazano, że kapłan po odmówieniu modlitwy błogosławieństwa popiołu i po pokropieniu go w milczeniu wodą święconą, „zwróciwszy się do obecnych, wypowiada jeden tylko raz do wszystkich formułę z Mszału Rzymskiego: +Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię+ lub +Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz+”.
  Nota podaje, że następnie kapłan wyciera ręce i nakłada maseczkę ochronną na nos i usta. „Potem nakłada popiół na tych, którzy do niego podchodzą.

 4. W Wielkim Poście nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
  - Droga Krzyżowa – piątek godz. 16.30 i w niedzielę, godz. 10.00
  - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela godz. 14.30
  - Godzinki o Męce Pańskiej – niedziela, godz. 7.30
 5. Od dziś trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Duszpasterstwo Trzeźwości zachęca do podjęcia abstynencji. Księga abstynencji jest na ołtarzu bocznym.
 6. W sobotę, o prowadzenie różańca proszę Różę pw. Nawiedzenia NMP (zel. p. Elżbieta Świątko).
 7. Bóg zapłać za składkę na ogrzewanie kościoła, która wyniosła 2 290 zł.
 8. Bóg zapłać za składkę na zakony kontemplacyjne w kwocie 400 zł.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę. W tym tygodniu proszę rejon WOLA: Barbara Piwowarczyk, p. Stanisław Grabacki, p. Anna Piasecka, p. Leszek Kącki, p. Wojciech Stalmach, p. Paweł Stalmach.
 10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, które złożyli: Stanisław i Paweł Leśniak, p. Grażyna i Zygmunt Kmiecik, p. Iwona i Marek Kobyłko, p. Maria Satoła, p Barbara Molenda, p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Wanda i Franciszek Piotrowscy; na służbę kościelną: p. Stanisław i Paweł Leśniak, p. Grażyna i Zygmunt Kmiecik, p. Iwona i Marek Kobyłko, p. Maria Satoła, p Barbara Molenda, p. Małgorzata i Rafał Drożdż, p. Wanda i Franciszek Piotrowscy; na ogrodzenie cmentarza: p Barbara Molenda.
 11. Ogłoszenie UG:
  Urząd Gminy Łapanów informuje, że w związku z uzyskaniem dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, prosi się rolników o dostarczenie odpadów typu: folia rolnicza, siatka i sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach oraz Big Bagi do wyznaczonego miejsca w ustalonym terminie:
  02.2021 r. w godz. 8:00 – 14:00 – KOBYLEC – na PLACU TARGOWYM

  W związku z powyższym obowiązuje wymóg dostarczenia odpadów zważonych osobno dla każdego typu odpadu oraz czystych, tj. bez resztek organicznych, ziemi i pozbawiony zawartości.
  - podpisał Wójt Gminy Łapanów, Andrzej Śliwa.

Copyright © 2021 Gloria in ex caelsis Rights Reserved.